(S)GermanStyle.pl
FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Zrób swojego Trabanta! Wartburgi - konkretnie i z zajawką

Poprzedni temat «» Następny temat
[601] dziadek kombi
Autor Wiadomość
Bolsiarz 

DDR: Trabant
Wiek: 104
Dołączył: 19 Mar 2014
Posty: 110
Skąd: Obora
Wysłany: 2014-12-21, 14:32   [601] dziadek kombi

joł.

Przedstawiam Wam Trabanta. Rocznik 78 jeszcze na kremowych uszczelkach :D. Długo by opowiadać. Więc napiszę w skrócie.

Plan: nisko, gładko i szeroko.
















Jestem otwarty na przeróżne sugestie oprócz robienia z niego budy dla psa, kurnika, albo kanapy. Padł też pomysł na zrobienie grilla z przodu auta, jednak to wróci jeszcze na drogi i będzie szurać, aż miło.

Więcej zdjęć niebawem......
 
 
 
lisek 

DDR: 601
Pomógł: 1 raz
Dołączył: 31 Sty 2011
Posty: 344
Skąd: Iłowa
Wysłany: 2014-12-21, 14:40   

byle nie skończyło na olx albo allegro jako "baza na klasyka"
 
 
 
Bolsiarz 

DDR: Trabant
Wiek: 104
Dołączył: 19 Mar 2014
Posty: 110
Skąd: Obora
Wysłany: 2014-12-21, 14:57   

lisek napisał/a:
byle nie skończyło na olx albo allegro jako "baza na klasyka"


Lepiej od razu na złom wywalić niż użerać się z ludźmi :D a tak na poważnie... powiedziałem A! to czas powiedzieć B!. Idzie nowy rok, nowe wyzwania i takie tam. Myślę pozytywnie, co się okaże? zobaczymy. Mam ogromną ochotę niektórym zamknąć buzie i to jest zajebista motywacja do pracy.
 
 
 
lisek 

DDR: 601
Pomógł: 1 raz
Dołączył: 31 Sty 2011
Posty: 344
Skąd: Iłowa
Wysłany: 2014-12-21, 16:07   

liczę że będzie kolejny dobry Trab.
 
 
 
Bross 
New 353 injection


DDR: 601Limousine 1971'
Pomógł: 4 razy
Wiek: 37
Dołączył: 05 Sty 2007
Posty: 667
Skąd: a ze Ślůnska jestech
Wysłany: 2014-12-21, 17:04   

lisek, Lepiej mocno kibicować i motywować To na pewno pomoże.

Bolsiarz, Porób dobre foty za dnia jak już posprzątasz :D załóż konto na picasa ,będzie lepiej niż na fotosiku.

Masz sporo pracy i życzę Ci Wytrwałości ,dbałości o szczegóły przemyślane innowacyjne rozwiązania ,a także te zapożyczone.

Sprzątanie, czyszczenie , blacharka? , konserwa - nie szczędź na niej, podkład - rób na epoxydzie, wystrzegaj się tanich zamienników nie akrylowych bo to odpłaca z nawiązką.


Powodzenia - Rocznik wart zachodu.
_________________
 
 
 
m o r t i 

DDR: 601
Wiek: 39
Dołączył: 02 Maj 2014
Posty: 173
Skąd: Nowe Chechło/Bytom
Wysłany: 2014-12-21, 20:43   

pieknie szukalem takiego w kombi ale trafilo sie limo i jest git

duzo samozapracia i wytrwalosci

aaaa i jeszcze jednego 6 w totka przyda sie
 
 
 
Trabanciarz DDR 
Love Trabant


DDR: Trabant 601 '89
Dołączył: 11 Paź 2014
Posty: 83
Skąd: Zamość
Wysłany: 2014-12-21, 23:10   

OO kolejny Trabancik :) Już czuję, że będzie gruubo :D
 
 
 
Kargul 

DDR: TRABI
Wiek: 35
Dołączył: 20 Lip 2008
Posty: 54
Skąd: Kielce/Wieluń
Wysłany: 2014-12-22, 18:06   

Oby ten był na stałe i w 100% ukończony :)
a co do epoksydu Bross to ja na nim zrobiłem dwa auta i wyszła rdza- jazda autami na codzień i w zime po trasach i każdemu odradzam... a na starej poczciwej śnieżce czerwonej tlenkowej nawet po paru latach nic nie wyszło:)

powodzenia
 
 
 
Bolsiarz 

DDR: Trabant
Wiek: 104
Dołączył: 19 Mar 2014
Posty: 110
Skąd: Obora
Wysłany: 2014-12-22, 19:44   

Bross napisał/a:
lisek, Lepiej mocno kibicować i motywować To na pewno pomoże.

Bolsiarz, Porób dobre foty za dnia jak już posprzątasz :D załóż konto na picasa ,będzie lepiej niż na fotosiku.

Masz sporo pracy i życzę Ci Wytrwałości ,dbałości o szczegóły przemyślane innowacyjne rozwiązania ,a także te zapożyczone.

Sprzątanie, czyszczenie , blacharka? , konserwa - nie szczędź na niej, podkład - rób na epoxydzie, wystrzegaj się tanich zamienników nie akrylowych bo to odpłaca z nawiązką.


Powodzenia - Rocznik wart zachodu.


wiadomo, nie bez powodu założyłem tutaj wątek- mam nadzieję, że będziecie mnie motywować i gnębić, żebym skończył. Chyba, że znowu znajdę nie odpowiednią kobitę, co będzie mnie odganiać od Trabantów, zamiast odwrotnie... :D Chcę wystartować ze wszystkim od nowego roku. Na razie trwają prace i pomysły nad wydobyciem i transportem owego trampka.

Co do rocznika, był mi on obojętny, ale jak wiemy im starsza buda tym mocniejsza, zważywszy na to, że nie ma tutaj żadnej części więc na pewno nie pójdę w oryginał.. nawet zastanawiam się nad wycięciem przednich kielichów.. ale to wyjdzie w praniu..


m o r t i napisał/a:
pieknie szukalem takiego w kombi ale trafilo sie limo i jest git



Hehe, ja w ogóle nie szukałem kolejnego Traba, ale szkoda zmarnować budę. Pojechałem sobie na zlot, poznałem znajomych kolegi no i tak to wyszło. Wolałbym sedana, ale na kombi jest już pomysł dobry.. tym bardziej, że z opowiadań- on jeździł może z 10lat max :) możecie sobie wyobrazić jak zamykają się drzwi, jak wyglądają półeczki od zderzaka i inne takie :D


Trabanciarz DDR napisał/a:
OO kolejny Trabancik :) Już czuję, że będzie gruubo :D


Postaram się :) Częstochowa bardzo dobrze zbroi się w ciekawe Trabanty, może kiedyś uda mi się wszystkich z mojego miasta zebrać w jedno miejsce i porobić foty..


Kargul napisał/a:
Oby ten był na stałe i w 100% ukończony :)


Haha, Ty wiesz, że sobie przesrałeś i zostałeś jego ojcem chrzestnym :P :P więc musisz teraz czuwać :D :D




Ogólnie brakuje mi paru części takich jak silnik, tylne wahacze, deska stara, obudowa kierownicy stary typ oraz szyby do kombi. Chętnie też przytule felgi z mocowaniem na dekle oraz dekle(nie te podobne do tych z 125p tylko te ciut starsze-takie jak u liska). całą resztę powinienem mieć w swoich zbiorach. Jakby ktoś coś miał to proszę o info :)
 
 
 
Bross 
New 353 injection


DDR: 601Limousine 1971'
Pomógł: 4 razy
Wiek: 37
Dołączył: 05 Sty 2007
Posty: 667
Skąd: a ze Ślůnska jestech
Wysłany: 2014-12-22, 20:07   

No epoxyd ,epoxydowi nie równy, niektóre nie mają właściwości anty korozyjnych... Niestety dlatego czytajcie etykiety.
JA póki co robiłem sporo na Epoxydzie z Inter Troton 10:1 i Novol 360 (novola bardziej polecam) Jak na razie jest wszystko OK.
(podstawa idealnie oczyszczona blacha ... sporo gratów po piachu.)

Oj takie rarytasy sie szuka ? nie bedzie łatwo. (..)
_________________
 
 
 
Diesel 
Będzie niskooo :D

DDR: 86
Wiek: 29
Dołączył: 07 Gru 2013
Posty: 88
Skąd: Gliwice
Wysłany: 2014-12-22, 20:44   

Jednak kupiłeś powodzenia :D
 
 
 
Trabanciarz DDR 
Love Trabant


DDR: Trabant 601 '89
Dołączył: 11 Paź 2014
Posty: 83
Skąd: Zamość
Wysłany: 2014-12-22, 21:53   

Mam szyby do kombiaka, jak cćs to pisz.
Co do epoksydu, to też używam Novol 360 i jest ok.
 
 
 
m o r t i 

DDR: 601
Wiek: 39
Dołączył: 02 Maj 2014
Posty: 173
Skąd: Nowe Chechło/Bytom
Wysłany: 2014-12-23, 08:02   

a ja mam felgi z mocowaniem na dekle :D z mojego
 
 
 
Kargul 

DDR: TRABI
Wiek: 35
Dołączył: 20 Lip 2008
Posty: 54
Skąd: Kielce/Wieluń
Wysłany: 2014-12-25, 11:26   

Ja też używałem novola i po nim właśnie wychodziła rdza po jeździe w zime... a blacha była oczyszczona a po śnieżce jakimś cudem po mimo upływu paru lat nic nie wychodzi:)
 
 
 
m o r t i 

DDR: 601
Wiek: 39
Dołączył: 02 Maj 2014
Posty: 173
Skąd: Nowe Chechło/Bytom
Wysłany: 2014-12-29, 10:07   

ruszasz teraz z pracami czy czekasz do wiosny na cieplejsze dni ??
 
 
 
Bolsiarz 

DDR: Trabant
Wiek: 104
Dołączył: 19 Mar 2014
Posty: 110
Skąd: Obora
Wysłany: 2014-12-29, 21:36   

czekam do nowego roku, aż wydobędziemy budę, a trzeba na to połowę wsi, dlatego nie jest to takie proste, ale warto. Co nieco już poszykowałem, będą foty :D
 
 
 
m o r t i 

DDR: 601
Wiek: 39
Dołączył: 02 Maj 2014
Posty: 173
Skąd: Nowe Chechło/Bytom
Wysłany: 2014-12-30, 06:35   

pooglądałem jeszcze raz te twoje zdjęcia i z przykrościa musze stwierdzic ze pare elementów ci brakuje chyba ze ktos zdemontował jak robił z niego obórke :P i są osobno do auta dodane.

ogolnie szacun dla mnie priorytetem była kompletność
 
 
 
Bolsiarz 

DDR: Trabant
Wiek: 104
Dołączył: 19 Mar 2014
Posty: 110
Skąd: Obora
Wysłany: 2014-12-30, 09:18   

ja mam do niego tylko to co widać na zdjęciu i tylko to zakupiłem. Nie dostałem do niego nawet tylnej klapy... ;) Pierdy pierdy, a już 3ech chętnych na tą bude jest :)
 
 
 
m o r t i 

DDR: 601
Wiek: 39
Dołączył: 02 Maj 2014
Posty: 173
Skąd: Nowe Chechło/Bytom
Wysłany: 2014-12-31, 06:23   

to pewno sie dobrze sprzeda skoro tyle ludzi cię o nią nęka - tzw krótki projekt ??
 
 
 
Bross 
New 353 injection


DDR: 601Limousine 1971'
Pomógł: 4 razy
Wiek: 37
Dołączył: 05 Sty 2007
Posty: 667
Skąd: a ze Ślůnska jestech
Wysłany: 2014-12-31, 14:51   

Dobra ,kupa hałasu i co teraz ? Weź się nie przejmuj innymi pamiętaj co Ci mówiłem. Zbieraj siły i walcz z przeciwnościami ,działaj z projektem i pokaż coś Fajnego Universala.
Działaj - Wyciągnąłeś już go z tamtąd ?
_________________
 
 
 
Bolsiarz 

DDR: Trabant
Wiek: 104
Dołączył: 19 Mar 2014
Posty: 110
Skąd: Obora
Wysłany: 2014-12-31, 17:24   

m o r t i napisał/a:
to pewno sie dobrze sprzeda skoro tyle ludzi cię o nią nęka - tzw krótki projekt ??


zwariowałeś... :D teraz to niech mnie wszyscy w tyłek cmokają, jak dawałem ogłoszenie, że jest takie coś do kupienia to jedna osoba z germana się zainteresowała, ale bez konkretów, a teraz 5 osób, bo już wiadomo co to jest itp. Prędzej zrobię sobie budę dla amstafa niż sprzedam :). Są rzeczy ważniejsze od pieniędzy!!!!!!!!!!!!!!!! Mi zajęło to zbyt dużo czasu aby jakoś swoje życie przewartościować... :P

ale żeby nie było, że jakiś krótki projekt czy jakies inne uje muje dzikie pyty, to wrzucę foto mojego kartona którego mam od 2011 roku. Dzisiaj wyprowadziłem go na spacerek i zaraz lecimy nim na sylwestra :)





Bross napisał/a:
Dobra ,kupa hałasu i co teraz ? Weź się nie przejmuj innymi pamiętaj co Ci mówiłem. Zbieraj siły i walcz z przeciwnościami ,działaj z projektem i pokaż coś Fajnego Universala.
Działaj - Wyciągnąłeś już go z tamtąd ?


Żadna kupa hałasu.. :) na wszystko przyjdzie czas.. mi się nigdzie nie śpieszy, nie planuje umierać.. A póki co jest tak zimno, że szkoda gadać. Swoją drogą, nie wiem czy komuś się spodoba to co zrobię i to co robię, ale mam to w poważaniu, bo to dla mnie i mi ma się podobać.. :D a sam kolor jaki planuje to będzie mocno kontrowersyjny...
 
 
 
m o r t i 

DDR: 601
Wiek: 39
Dołączył: 02 Maj 2014
Posty: 173
Skąd: Nowe Chechło/Bytom
Wysłany: 2015-01-03, 11:07   

kontrowersyjny to nie znaczy zły ważne zeby auto tworzyło jednolitą całość a nie zlepek nie pasujących części


a z ciekawości gdzie ten uniwersal stoi ??
 
 
 
Bolsiarz 

DDR: Trabant
Wiek: 104
Dołączył: 19 Mar 2014
Posty: 110
Skąd: Obora
Wysłany: 2015-01-03, 21:54   

m o r t i napisał/a:
kontrowersyjny to nie znaczy zły ważne zeby auto tworzyło jednolitą całość a nie zlepek nie pasujących części


a z ciekawości gdzie ten uniwersal stoi ??



nie będę go postarzał, ani cudował. Mam konkretną wizję jak chodzi o wygląd zewnętrzny, gorzej z wnętrzem, bo nie wiem czy klasyczne- ori fotele wrzucić czy kubły.. ale znowu taki akcent rajdowy w kombi to słabo, bo nie widziałem nigdy rajdówki w kombiaku :D
Tak czy inaczej podkreślę jeszcze raz, że autko będzie robione tylko dla siebie.

Stoi w starej, nie funkcjonującej cegielni. Planujemy go wydobyć za tydzień, ale zależy czy uda mi się odpowiednią ekipę zwołać, a potem zamotać przyczepę i auto z hakiem (w ostateczności pociągnę przyczepę dwusuwem :P )

Z nowości, zacząłem już gromadzić części. Wpadły w pięknym stanie odblaski stary typ, oraz jedna felga z pierścieniem na dekiel ;p zawsze to jakiś element układanki :). Również wpadła mała kierownica RAID, jednak nie wiem czy zostanie zamontowana, czy jednak wrzucę ori kremową... zależy jak się zdecyduje z tym wnętrzem... Nie wiem czy jest sens wrzucać foty każdej zdobytej części? :D
 
 
 
m o r t i 

DDR: 601
Wiek: 39
Dołączył: 02 Maj 2014
Posty: 173
Skąd: Nowe Chechło/Bytom
Wysłany: 2015-01-06, 21:03   

jasne ze jest sens nie narzekamy na tłok na forum wiec ja jeste za :D
 
 
 
Kargul 

DDR: TRABI
Wiek: 35
Dołączył: 20 Lip 2008
Posty: 54
Skąd: Kielce/Wieluń
Wysłany: 2015-04-05, 09:49   

Gdzie ten trabi?? obudź się:)
 
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,05 sekundy. Zapytań do SQL: 12